Witam.

 

Czasem programuję w języku C. Napisałem kilka nizbyt zgrabnych aplikacji dla Windows/Linux. Jednak żadna nie była tak zaawansowana jak ta produkcja. Chciałem tu przedstawić swoją wersję gry w statki.

 Można zagrać z komputerem, lub z drugą osobą na dwa sposoby. W wersji Hot-Seat gracze siedzą przy tym samym komputerze. Zmieniają się turowo na fotelach. Natomiast w wersji Online gra się po sieci z osobą przy innym komputerze. Przy opcji Online trzeba ustawić aby jeden komputer był serwerem, a drugi klientem. Serwer musi mieć przekierowany port 10061 na routerze.

 Zagraj w statki po sieci lub wypróbuj grę w opcji Hot-Seat z mężem/żoną/przyjacielem lub zagraj ewentualnie z komputerem. Link do gry dla Windows na Google Drive. Wersja 0.8 (beta) https://drive.google.com/open?id=1XXa_5Is351EKGnUu8t5qM0o91beTqwTp

  Pobierz .zip z chmury, rozpakuj i uruchom plik BS.exe ... potestuj. W razie problemów z uruchomieniem wyedytuj w notatniku plik BS_config.ini i zmień tryb graficzny na inny tryb obsługiwany przez twoją kartę graficzną. W pliku .ini linijka ( mode= ) odpowiada za ustawienie rozdzielczości i głębi kolorów, a linijka (windowed= ) za tryb okienkowy lub pełnoekranowy.

Widok okna gry.

 

 undefined

Jeszcze mam kilka pomysłów o jakie funkcje rozbudować tą aplikację, tylko nie wiem czy wystarczy mi umiejetności. ;)

Pozdrawiam. Cześć.